Pályázat
Beszámoló az „Őselemek a modernkorban” c. NTP pályázat megvalósulásáról

Beszámoló az „Őselemek a modernkorban” c. NTP pályázat megvalósulásáról

Bejegyezte: JPG2020-12-02

A Pécsi Janus Pannonius Gimnázium által az „Őselemek a modernkorban” címmel 2019-ben benyújtott NTP-MTTD-19-0087 számú pályázatban 1.470.000 Ft támogatást nyertünk el. A pályázatban tervezett tevékenységeket 2020. március és november között valósítottuk meg.

A pályázatban vállalt feladatunk a természettudományos területen tehetséges 7. és 8. évfolyamos tanulók 15 fős csoportjának részvételével komplex szemléletű, természettudományos iskolai szakkör és szaktárbor megszervezése volt.  A szakkör keretében a természettudományokat kedvelő diákjaink számára próbáltunk érdekes feladatokat megfogalmazni a kiválasztott téma keretében. Ez az őselemek köré szerveződő feladatokat jelentett, tehát a tűz-víz-föld-levegő elemeket, amit még az „élő” fogalmával is átszőttünk. A projekt céljai között első helyre került, hogy a természettudományos problémákat minél komplexebb formában mutassuk be, szakadjunk el a tanórákhoz köthető keretektől és az egyes tantárgyaktól.

A szaktáborra 2020. szeptember 17-19 között került sor Szigligeten és környékén. A kellemes őszi időjárásban a táborozás során sokféle feladatot oldottak meg a diákok a Kányavári-szigeten, a Szent György-hegyen és Szigligeten a Várban, de jártunk a tapolcai Tavasbarlangban, éjszakai strandoláson és Keszthelyen, a Balatoni Múzeumban is.

A táborban készült videó:

Mindezeket kiegészítve a támogatásból beszereztünk iskolai és tábori keretek között is használható eszközöket: sugárzásmérőt, tájolókat, pH mérőt és mikroszkópiás metszetsorozatot. Ezeket a továbbiakban is felhasználjuk az iskolai oktatásban és a tehetséggondozásban is.

A program megvalósítását támogatta a Nemzeti Tehetség Program és az Emberi Erőforrások Minisztériuma, amelyet ezúton is hálásan köszönünk!

A projekt megvalósításában az alábbi munkatársak vettek részt:

Csóka Balázs, Juhász László, Lehőcz Mária, Szépné Polgár Nóra, Szlovák-Baris Katinka

Képek: